SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 CUDZOZIEMCY Z UKRAINY.

W odpowiedzi na wzmożone przekraczanie granic przez osoby narodowości ukraińskiej, w związku z konfliktem zbrojnym trwającym na terytorium Ukrainy, od 25 lutego 2022 roku, Minister Zdrowia wprowadził możliwość szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.

 

Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dokumentem tym może być: dowód osobisty albo paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

 

Rekomendowaną szczepionką jest szczepionka Vaccine Janssen J&J (szczepionka jednodawkowa) dla osób powyżej 18 roku życia. W rekomendowanych schematach szczepienia, możliwe jest także zastosowanie innych, preparatów dostępnych w ramach Narodowego  Programu Szczepień przeciw Covid-19.

 

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, wypełniany przez osobę poddawaną szczepieniu, jest dostępny w języku ukraińskim i zostanie przekazany do punktów szczepień.

 

Ponadto będzie udostępniony na stronie internetowej https://pacjent.gov.pl/aktualnosci.

 

Kwestionariusz w tej wersji językowej jest dostępny zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

 

KWESTIONARIUSZE DO POBRANIA:

 

1. Kwestionariusz  dla osoby dorosłej - UKRAINA 

PDFKwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_dorosłej_przeciw_COVID-19_11022022_do_publikacji_UKR.pdf (779,44KB)

 

2. Kwestionariusz dla dzieci 5-11 lat- UKRAINA 

PDFkwestionariusz_logo_grupa_5-11_lat_91221_UKR.pdf (778,03KB)

 

1920x810.jpeg

 

 

Data publikacji:
28.02.2022
Przewiń do góry