CZARNY TYDZIEŃ! PROTEST SZPITALI POWIATOWYCH!

 

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych od dłuższego czasu zwraca uwagę, że aktualna strategia finansowa dotycząca systemu opieki zdrowotnej prowadzi do kryzysu w naszych instytucjach i poważnie zagraża bezpieczeństwu chorych.

 

"SZPITALNE ŁÓŻKO POCZEKA- CHOROBA NIE !"

 

Zwracamy się do wszystkich powiatowych samorządów o czynne uczestnictwo w akcji „Czarny tydzień” oraz o realizację działań informacyjnych w swoich lokalnych społecznościach. Jedynie skoordynowane, zbiorowe wysiłki całego środowiska samorządowego mogą wprowadzić rzeczywiste zmiany.

 

Protestujemy - nie przeciwko pacjentom, ale W ICH IMIENIU - domagając się uczciwego finansowania i realnego dialogu o przyszłości szpitali powiatowych.

 

Obecna polityka finansowania ochrony zdrowia realnie zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu pacjentów.

Co się dzieje? 

- Brak rozliczeń za 2025 rok

- Ograniczanie finansowania nadwykonań

- Zaniżone wyceny świadczeń

- Cięcia w diagnostyce – TK, rezonans, gastroskopia, kolonoskopia

 

Co to oznacza dla pacjentów?

- Powrót długich kolejek

- Późniejsze rozpoznanie choroby

- Cięższe leczenie i gorsze rokowania

 

20–24 kwietnia — Czarny Tydzień - Protest Szpitali Powiatowych

2 kwietnia, godz. 11:45 — MINUTA CISZY dla systemu ochrony zdrowia przed szpitalami w całej Polsce

22 kwietnia, godz. 12:00 — Konferencja prasowa OZPSP i Związek Powiatów Polskich, Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, Warszawa

 

 

PLAKAT SZPITAL.png

Data publikacji:
21.04.2026
Przewiń do góry