8 TYGODNI DO ZDROWIA AKADEMII NFZ.

8 TYGODNI DO ZDROWIA

program profilaktyczno -treningowy Akademii NFZ

„8 tygodni do zdrowia” to cykl ćwiczeń przygotowany przez Akademię NFZ przy współpracy profesjonalnych trenerów, fizjoterapeuty, lekarza i psychologa. To program treningowy bezpieczny dla osób w każdym wieku i o każdej sprawności fizycznej. Program ma rekomendacje Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Każdy kto przyłączy się do programu, może dzięki niemu realizować własne cele dotyczące sprawności fizycznej i kondycji, w zależności od swojego stanu zdrowia i możliwości. Każdy sam może ocenić, na którym poziomie treningu pozostaje.

Emisja kolejnych odcinków odbywa się na portalu Akademia NFZ. Odcinki są wyświetlane na YouTube.

Początek emisji cyklu - wtorek, 29 września  2020.

  1. Adaptacja, czyli zaczynamy

  2. Budujemy wydolność

  3. Ćwiczymy z obciążeniem

  4. Tabata i nasze pierwsze interwały

  5. Wzmacniamy naszą siłę mięśni

  6.  Poznajemy interwały profesora Gibali

  7. Czas na interwałowy HIIT. Etap 1

  8. Gotowi na interwałowy HIIT. Etap 2

Zapowiedź programu można już obejrzeć w serwisie You Tube >>>
Filmy z treningami, tabele, program i informacje są dostępne na www.akademia.nfz.gov.pl 

8 TYGODNI DO ZDROWIA

- to kompletny program profilaktyczno-treningowy. Chcemy rozruszać Polaków. Zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, która jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie. Pokażemy jak ćwiczyć bezpiecznie, tak by efekty byłby satysfakcjonujące.
Razem z trenerami, lekarzem, fizjoterapeutą i psychologiem będziemy towarzyszyć chętnym w dwumiesięcznej ścieżce treningowej do lepszego zdrowia. Udział może wziąć każdy, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego czy sprawności.

A konkretnie?

- to 8 programów treningowych długości 35 minut, o wzrastającej stopniowo intensywności. Filmy będą prezentowane na kanale YouTube Akademia NFZ przez kolejnych 8 tygodni – jeden film w każdym tygodniu. Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają zalecenia aktywności fizycznej o wzrastającym wymiarze czasowym od 100 do 170 minut tygodniowo.

Co zrobić, żeby zacząć?

– odpowiedz na 7 prostych pytań z kwestionariusza PARQ. Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiesz twierdząco – skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym, aby określił ryzyko podjęcia aktywności fizycznej. Nie martw się, przeciwwskazań do ruchu jest niezwykle mało,

– przygotuj wygodne buty i strój, hantle (obciążenie dostosowane do obecnych Twoich możliwości), matę do ćwiczeń, wodę oraz ręcznik.

Przed, w trakcie i po

– sprawdź aktualną kondycję fizyczną korzystając z 1 z 2 wersji testu Coopera – biegowej lub marszowej. W ten łatwy sposób samodzielnie określisz poziom wydolności fizycznej na początku projektu i w trakcie oraz sprawdzisz po zakończeniu projektu.

– sprawdź ile ważysz oraz zmierz obwód pasa w cm i zapisz wyniki, aby móc monitorować postępy. Zapisz wyniki w swoim grafiku postępu.

GOTOWI? START!

Weź z nami aktywny udział w programie! Tak normalnie, dla siebie, dla zdrowia i dobrej zabawy.

 
Ulotka 8 tygodni do zdrowia, strona pierwsza Ulotka 8 tygodni do zdrowia, strona druga
Data publikacji:
07.10.2020
Przewiń do góry