SZCZEPIENIA 16 i 17- LATKÓW.

Zaczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatków powyżej 16 roku życia. E-skierowanie swojego dziecko znajdziesz na jego Internetowym Koncie Pacjenta

Nastolatka na szczepienia można będzie zarejestrować przez:

  • bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień 

  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL i nazwisko Twojego dziecka, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie

Żeby się zakwalifikować na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia.

W przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz będzie podpisywać rodzic. 

 

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków

 

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

 

Uwaga! Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg kwestionariusza podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego, to ten musi z nim przyjść.

 

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer.

Po każdym z kolejnych dwóch szczepień nastolatek otrzyma zaświadczenie o przebytym szczepieniu. Będzie ono też, podobnie jak kod QR potwierdzający pełny cykl szczepienia, na Internetowym Koncie Pacjenta nastolatka (Na IKP wybierz „Profilaktyka”, a następnie „Szczepienia”). 

Jeśli chcesz anulować umówione dla nastolatka szczepienie lub zmienić termin, możesz to zrobić albo kontaktując się z punktem szczepień, albo dzwoniąc na infolinię: 989.

 

Data publikacji:
18.05.2021
Przewiń do góry